Все більше і більше традицій до нас приходять з інших європейських країн. Ці традиції яскраві, тому легко приживаються в нашому побуті.
Сьогодні хочеться написати про Адвент, і зокрема, про Адвентський календар.
Адвент (від лат. adventus — прихід) – це період в чотири тижні очікування і підготовки до Різдва. Одним з атрибутів цього періоду є Адвентський календар.
Календар з’явився наприкінці 19-го століття в Німеччині завдяки допитливому хлопчику Герхарду. Він з нетерпінням чекав свята, щоб отримати різдвяні подарунки, і щодня питав у своєї мами фрау Ленг, коли вже настане Різдво?! І винахідлива мама вирішила зробити для сина календар – коробку з віконечками. Віконечок було стільки, скільки й днів до Різдва. Герхарду дозволялося відкривати одне віконечко на день, а там на нього чекало печиво. Хлопчик бачив скільки треба ще відкрити віконечок та стільки днів залишилося до Різдва. Коли Герхард виріс, він запатентував винахід своєї мами і почав випускати перші друковані адвентські календарі – коробочки з віконечками, в яких були заховані цукерки.
На перших друкованих календарях були зображені релігійні мініатюри. З часом релігійні картинки змінились на більш нейтральні – образ Санта Клауса в санях з подарунками, різні тваринки, зимові пейзажі тощо.
Сьогодні існує багато різновидів календарів – паперові друковані, дерев’яні будиночки з маленькими шухлядками, торбинки, просто загорнуті пакуночки на кожний день, та інші, які ви можете створити своїми руками. На кожний день готується щось приємне. Для дітей це якісь смаколики – цукерочка, печиво, горішок чи цукати. Для дорослих це може бути і якесь добре слово чи побажання. В релігійних родинах відкривання віконечок календаря супроводжується короткими історіями про народження Христа.
Класичний адвентський календар має 24-ри віконечка. Відлік ведеться від 1-го до 24-го грудня – Святого Вечора. Саме тоді діти отримували різдвяні подарунки. В наш час, коли не всі дотримуються католицьких свят, відлік кожен змінює відповідно до своїх вподобань. Більшість це робить до Нового року, до 31-го грудня.
Не зважаючи на всі зміни, що відбулися з календарем, він залишається невід’ємним атрибутом Адвентського періоду. І діти, і дорослі залюбки будуть чекати на всі приємності, які він буде тримати за закритими віконечками.
Додаємо для вас кілька цікавих ідей адвентського календаря знайдених в інтернет-мережі. Сподіваємось, що вони надихнуть вас на творчість і ви зможете поділитись своїми ідеями та роботами. Та головне – даруйте радість своїм рідним всілякими приємностями.